Ebben a korban a baba már egyedül is üldögél, keze "felszabadul" a támaszkodás helyett másra is használhatja. Nagyon tetszenek neki a különböző tárgyak, amelyek, ha figyelünk a megfelelő méretre, manipulációra serkentik a picit. A kézméretének megfelelő tárgyak ki-be pakolgatása nagy örömet okoz.
Ennek megfelelően eddigi játékait kiegészíthetjük.
Képeskönyvek
A nagyméretű, színes, egyszerű képek jól felkeltik és ébren tartják a baba figyelmét. Kemény kartonból, textilből, műanyagból készül képeskönyveket bátran a kezébe adhatjuk a picinek, miközben mesélünk a képről.
Labdák
Bármilyen méretű színes labda megfelelő, lehet keményebb, puhább, ezek is jól szolgáják a tapasztalatszerzést a tárgyak tulajdonságairól.
Építőjátékok
Egymásba illeszthető, egymásba rakosgatható építőelemek különösen a következtetés gondolkodási képességének fejlődését segítik. Itt is lehetnek különböző anyagból, eltérő méretben a játékok.
Mozgatható játékok
Kerekeken guruló, közlekedési eszközt vagy kisállatot formáló játékokra gondolok. Ezeknél fokozottan ügyeljünk, hogy apróbb alkatrészek ne legyenek a játékon.
Hangot adó játékok
Csörgők, hangszerek, melyek szabadon állnak és egyszerű mozgatással - ütögetés, rázás - hangot adnak, Ezekkel a baba ülőhelyzetben percekig képes eljátszani.
Vizijátékok
Ebben a korban már nemcsak a tisztálkodást szolgálhatja a fürdés, hanem jó játékot is jelenthet a pancsolás. Legyenek vizen úszó játékok, kisebb vödrök, poharak. Itt ismerkedhet meg a pici a szilárd halmazállapot és a folyékony közötti eltérésekkel. Fontos tapasztalat ez is.
Megismertethetjük már a babát a zsírkrétával, festékkel is. Keze már alkalmas a vastagabb zsírkréta markolására, ujjfestékkel élvezettel hagy nyomot a papíron - ha nem figyelünk, nemcsak a papíron :). Ezért sem kell ragaszkodni az A/4-es mérethez, bátran használjunk csomagolópapírt.